Kenali Pasukan Kami

Lembaga Pengarah

Dato’ Haji Md Haris bin Md Jaffar

Pengasas, Pengarah Eksekutif dan Ketua Pegawai Eksekutif

Dato’ Haji Haris mempunyai pengalaman yang begitu luas dalam bidang perbankan dan kewangan, terutamanya dalam industri pembiayaan pemfaktoran. Beliau telah memainkan peranan penting di bahagian Pembiayaan Perdagangan, Perbendaharaan dan Forex di Maybank, menerajui Bahagian Perbankan Komersial di Arab-Malaysian Merchant Bank (AMMB), dan memegang jawatan sebagai Eksekutif Pengawal Kewangan bagi Syarikat Pembenaan Raya, sebuah syarikat binaan bumiputera Kelas A. Beliau mengasaskan Ikhtiar Factoring dalam tahun 2000, di mana sehingga hari ini beliau masih lagi menjadi nadi syarikat ini menerusi tugas beliau sebagai Ketua Pegawai Eksekutif dan Pengarah Eksekutif.

Dato’ Haji Haris merupakan lulusan dalam bidang Pengurusan Pembiayaan dan Kewangan dari Eastern Michigan University, Michigan, AS. Beliau juga mempunyai Diploma dalam bidang Perbankan dari Institut Teknologi MARA (kini dikenali sebagai Universiti Teknologi MARA, UiTM).

Nor Roslizam Alias

Pengarah Eksekutif

Nor Roslizam mempunyai lebih sedekad pengalaman dalam bidang kewangan dan pelaburan. Beliau memainkan peranan penting dalam industri perbakan, termasuklah semasa berkhidmat di BSN Merchant Bank, beliau menerajui pembiayaan projek, pelaburan, dan perkhidmatan penstrukturan semula korporat sebelum berkhidmat sebagai Pengarah Eksekutif di Ikhtiar Factoring Sdn Bhd.

Nor Roslizam adalah lulusan Oklahoma City University, Oklahoma, AS dengan Ijazah Sarjana dalam Pentadbiran Perniagaan (Kewangan) dan Sarjana Muda Sains dalam bidang Perniagaan. Beliau juga memiliki Diploma dalam bidang Pengurusan Hartanah dari Institut Teknologi MARA (kini dikenali sebagai Universiti Teknologi MARA, UiTM).

Pasukan Pengurusan

Mohamad Zulhilmi

Ketua Pegawai Kewangan & Ketua Pengurusan Kredit Pembiayaan Perdagangan

E-mel: zulhilmi@ikhtiarfactoring.com

Mohammad Zulhusni

Ketua Pegawai Perniagaan

E-mel: zulhusni@ikhtiarfactoring.com

Khalaif

Ketua Pembiayaan Perdagangan & Pengurusan Kredit, Pejabat Korporat

E-mel: khalaif@ikhtiarfactoring.com

Muhammad Zariff

Ketua Pemasaran & Hal Ehwal Korporat, Pejabat Korporat

E-mel: zariff@ikhtiarfactoring.com

Hamdan

Pengurus, Pejabat Ketua Pegawai Eksekutif

E-mel: hamdan@ikhtiarfactoring.com

Mohamed Khir

Pengurus, Pejabat Ketua Pegawai Eksekutif

E-mel: khir@ikhtiarfactoring.com

Norfaradila

Pengurus Sumber Manusia

E-mel: norfaradila@ikhtiarfactoring.com

Mohamad Zulhusaini

Ketua Perancangan Strategik

E-mel: zulhusaini@ikhtiarfactoring.com

Lebih Lanjut Mengenai Kami

Pembiayaan pemfaktoran adalah penyelesaian yang sangat baik sekiranya anda ingin mendapatkan kedudukan kewangan yang stabil yang diperlukan untuk memperbaiki aliran tunai syarikat anda.